top of page
ribborbigred.png

Henry James Hamilton Anderson

Selection RPG - character

Země : Austrálie

Vzdělání : vysokoškolské

Status : princ Austrálie

Stav : svobodný

Datum narození : 2. 5. / býk

Věk : 21

Výška : 183

Barva očí : hnědá

Barva vlasů : hnědá

Zájmy : chov jedovatých hadů a žab, polo, jízda na koni, psaní, střelba z kuše a atlatlu, hra na piano, psaní prózy

Dovednosti : herpetologie, angličtina, skotská gaelština, francouzština, španělština

FC : Nicholas Galitzine

Hráč:

nathlantsov

Matka: Jenny Hamilton

Otec: Elias Hamilton

Sestra: Madelaine Aurora Anderson

duoroses2.jpg

Charakteristika

rudaruze.png
blackrose.png
bilaruze.png

Jaký je vlastně Henry? To je otázka, na kterou by snad nedovedl odpovědět ani on sám. Někdo hledá podobnost sebe samého v předcích, snaží se vyčíst, jak by se měl chovat on sám.

A Henry? Podobá se svému dědečkovi, který nedokázal zajistit vlastní rodinu a téměř způsobil úpadek jednoho z významných skotských rodů? Nebo snad svému otci, který zabředl v minulosti ve snaze odčinit, co spáchal jeho vlastní otec a tak na něj naložil obrovské břemeno.

Nepřirovnal by se ani k jednomu. Rád si hledá vlastní cestu, utváří si vlastní názory na to, jak se chovat, jak jednat. Vlastní přesvědčení se nebojí vyjádřit, veřejně se s ním prezentovat, ať už by šel proti všeobecnému názoru nebo ne. Je až překvapivě pozorný, dovede postřehnout drobné detaily, které jsou obvykle přehlíženy, ať už jde o úvahu v knize nebo snad člověka, který se ho snaží zmást milými slůvky a příjemným vystupováním. Proto je také těžké ho zmanipulovat, dostat na cestu, kterou by si normálně nevybral. Další z vlastností je cílevědomost, Henry je sportovec, který se věnuje jako správný Skot samozřejmě curlingu, ale také pólu a veslování, tyto sporty v něm vybudovali jistou potřebu vytyčovat si cíle a překonávat překážky, nedovede se spokojit s faktem, že se nerozvíjí, strnul na jednom postu a neposouvá se nikam dál.

Ruku v ruce jde právě s touto vlastností tedy také soutěživost, ovšem ne ta nezdravá, kdy pro vlastní výhru je schopný jít i přes mrtvoly. Má pevně zakořeněný morální kompas, který mu zamezuje jít sobecky za naplněním vlastních priorit. Dokáže tedy velmi dobře vnímat hranice, které mnoho jeho spolužáků nevnímá.

Je příliš hrdý než aby se snažil někoho porazit zpátečnicky a ukázat mu, že z něj má strach. Pro tuto svou vlastnost by se dal mylně označit za hlupáka, který naivně nastavuje záda v myšlence, že se každý člověk bude snad chovat podobně jako on. Je houževnatý už jako malý kluk dokazoval, že se snadno nevzdá a právě jeho otec měl lví podíl, že především tuto vlastnost vybrousil do dokonalosti. Je to pohon k naplnění vizí, které se mohou zdát nesmyslné a nesplnitelné. Ten nemá náturu člověka, který by se vzdával.

Loajalita, to je vlastnost, které si nesmírně cení, sám je schopný nabídnout přátelství i osobě, u níž by se pouhá myšlenka na rovnocenný vztah zdála nemožná, nicméně zničit právě takové pouto? To je až překvapivě složité a mladý vévoda? Není hlupák, který by se nechal dobrovolně podvést. Odpustí, ale nikdy nezapomene.

Minulost

Zeptat se Skota na to odkud pochází, to je zatracený recept na celovečerní epos o tom, jaký z předků byl úspěšnější v loupení krav než jiný. Kdo byl takový křivák, že se paktoval s Anglány a hlavně... jestli patřili mezi lepší skupinu, která nestáhla ocas a účastnila se jakobitského povstání. Henry samozřejmě všechny zmíněné příběhy zná. I navzdory tomu, že na skotskou vysočinu nemá tak živé vzpomínky jako jeho maminka Jenny MacPherson, která se jako první ze své rodiny rozhodla opustit rodné Skotsko, vždy byla paličatá jako beran, když se jí tedy naskytla příležitost trochu se osamostatnit, podala si přihlášku na tři náhodné univerzity, které splňovaly tři zásady: Za prvé rodiče by je neschválili. Za druhé: byly velmi daleko. Za třetí: šlo o prominentní univerzity, kde se vyučovaly dějiny umění. Ve výběru se nakonec naskytla Kanada, Jihoafrická republika a Austrálie. Nakonec zvítězila poslední možnost. Jenny šla na školu s jasným cílem, chtěla oživit umění ve Skotsku. Kdyby jen tušila, že se právě zde seznámí s mladým důstojníkem Eliasem Hamiltonem, který podobně jako ona pocházel ze Skotska. Na rozdíl od temperamentní zrzky patřil však k jedné z mnoha zchudlých původně šlechtických rodin, který se pokusil uplatnit jinde. Elias byl snílek s velkými plány a mezi dvojicí téměř ihned přeskočila jiskra. Nebyl vhodnou partií a její rodiče ho ani neschválili, Jenny si však své malé štěstí stejně uhájila.

Manželé Hamiltonovi v Austrálii už zůstali. Kdyby jen věděli, že na sebe mají pouze krátce vyměřený čas? Elias strávil se svou manželkou po svatbě pár týdnů, doprovázel ji ke dvoru, oba se těšili ze dvou galerií, které se Jenny podařilo rozjet a ta nejlepší zpráva přišla pár dní předtím než měl Elias odletět na vojenskou operaci do Libérie. Jenny čekala dítě. Elias si ještě před svým odletem vymínil jméno Henry James. Bylo snad nějakou absurdní ironií, že právě akce v Libérii zavinila, že se malý Henry narodil do světa bez otce? Jenny se nikdy nedozvěděla, jak její manžel skončil, paradoxně však rodinná tragédie zavinila, že se znovu začala bavit se svými rodiči. Nechtěla stejně nečekaně přijít i o jejího a Eliasova syna. Narození syna ji změnilo. Bezstarostná Jenny Hamilton byla pryč. Vévodkyně Jenny se stala ženou, která se rozhodla bojovat za pozůstalost australských válečných veteránů jen aby zapomněla na manžela, který byl ztracený kdesi v neznámu.

Pro Henryho byla matka vždy pouze tou striktní ženou, která se úzkostně starala, aby byl v bezpečí. O otci se u nich doma dlouho nemluvilo. Tedy ne přímo. Chlapec si vzpomínky na neznámého muže, kterému byl prý na vlas podobný, pečlivě střežil. Snad na každém banketu mořil otcovy staré kolegy, aby mu o něm povídali. Otec byl v jeho představách bez jediné chybičky a s matkou... s tou to bylo komplikovanější. Henry však věděl, že se snaží.

Zhruba v jeho deseti letech došlo k velké změně. Pro Henryho nebylo žádnou novinkou, že byli často zvaní ke královskému dvoru. Matka se podílela na řadě dobročinných akcí a přestože byla z pohledu místní šlechty cizinkou, tak v ní především král hledal často oporu a nebál se ji požádat o radu. Ta bezvýznamná cizinka začala mít stále větší vliv, takový, který se domácí šlechtě vůbec, ale vůbec nelíbil. Poslední kapkou bylo, když se australský král rozhodl, že si svou blízkou přítelkyni vezme. Kromě toho, že Henry získal další příjmení jako bonus k tomu celému přibyla i starší sestra. S princeznou Maddie se přátelil už předtím než se z nich stali nevlastní sourozenci, už předtím ji vnímal spíš jako mladší sestru, kterou je potřeba chránit a díky Maddie si našel také jednu ze svých největších zálib. Neměl by se jako správný Anderson zajímat o něco jedovatého? V jeho případě šlo o hady a žáby. K tomu přibral ještě polo a střelbu z kuše. A při tom všem se stále více zajímal o vojenskou kariéru, tak moc se chtěl podobat svému otci.

Jeho priority se zásadně změnili, když se Maddiin zdravotní stav přímo diametrálně zhoršil. Henry se v té době úspěšně dostal na vojenskou školu ve Victorii. Na školu nakonec nenastoupil. Jeho sestra kolem sebe možná měla spoustu strážců a lidí, kterým na ní záleželo, včetně svého úžasného strážce. Přes to všechno se nemohl prostě sbalit a slíbit sestře, že jí bude pravidelně volat. Svoji první šanci propásl a místo toho pokračoval v soukromém studiu. Mnohem víc se zaměřil na politologii, diplomacii a politické vztahy. Stále se nevzdal fixní ideji, že z něho bude vojenský důstojník, ale s tím, jak se před ním pomalu odkrýval australský královský dvůr ve vší zkaženosti, pokrytectví a četných snahách ‚získat pro sebe ruku princezny Madelaine‘ profesně se dostával zcela jinam než původně chtěl...

bottom of page