top of page
ribborbigred.png

Gemma Marleen Van den Berg

Selection RPG - character

Země : Nizozemsko

Vzdělání : střední s maturitou

Status : korunní princezna

Stav : svobodná

Datum narození : 05. 01. / kozoroh

Věk : 20

Výška : 175

Barva očí : modrá

Barva vlasů : hnědá

Zájmy : přírodní vědy, historie, potápění, kanoistika, formule, šachy, tanec, střelba z pistole, divadlo, hraní na historické loutnové nástroje, chov papoušků, procházky se psem, četba knih

Dovednosti : italština, angličtina, němčina, mezinárodní diplomacie, řidičský průkaz, zbrojní průkaz, moderní sebeobrana

FC : Natalia Dyer

Hráč:

nathlantsov

duoroses2.jpg

Charakteristika

rudaruze.png
blackrose.png
bilaruze.png

Gemma je tak trochu gambitem a Černým Petrem pro svou zemi. Ptáte se proč? Drobná tmavovláska s ledově modrýma očima a přísným výrazem, který dovede rozhodit nejednoho mnohem zkušenějšího jedince je trnem v patě pro všechny tradiční zaprděné Holanďany včetně královské rodiny. Nejenže je mladá dáma nemanželským dítětem, to by jí možná odpustili. Ona si ještě dovoluje být ženského pohlaví. Nehoráznost! Jaká však Gemma Marleen je? Inu pokud neformujete vlastní názor podle titulků v bulváru nebo vlákna na netu, zjistíte, že je to mladá slečna, která byla postavená do pozice, kterou by si sama nevybrala. Aspoň kdyby záleželo na ní. Těžko říct, jestli to z ní bude dělat nutně slabou princeznu.
Tato mladá žena si rozhodně ze svých rodičů vybrala ty nejlepší charakterové rysy, které jen mohla. Gemma může zpočátku působit poněkud odtažitě a kriticky. Dělají to především její oči, které by se daly přirovnat ke dvěma kouskům ledu. Její pohled je přímý a vzhledem k dívčině vysoké empatii v druhých dovede velmi snadno číst. Nebo se minimálně tváří, jajo kdyby znala všechny vaše myšlenky mnohem dřív než se jimi vůbec začnete zabývat. Nejde pouze o pózu, mladá princezna má opravdu dobrý odhad a neuniknou jí drobnosti, které většina osob buď nepostřehne nebo je nepovažuje za dostatečně důležité. Nikoli Gemma, která zastává názor, že každý aspekt může pozměnit výsledný obrázek. Ve skupině více osob, je spíš tichým pozorovatelem a posluchačem. Ne snad z toho důvodu, že by nebyla dost inteligentní, aby s vámi zvládla vést dialog, nicméně nerada mluví do větru. Ohledně nezajímavých konverzací měla velmi dobrou školu. I v případě, že při diskuzi je myšlenkami u svých opeřených přátel, tak to na ní nemáte šanci poznat, tváří se jako kdyby ji zajímalo každé vaše slovo a ještě dovede zformulovat smysluplnou odpověď. Když vás velkou část života vychovává někdo, kdo se věnuje diplomacii, nemáte šanci než rétorice porozumět velmi rychle.
Jakmile ji poznáte dost dobře na to, abyste prohlédli prvotní pózu vážné princezny s nehorázně vysokými standarty, tak možná poznáte i tu pravou Gemmu. Mladou dívku, která se skrývá za „slečnou dokonalou“. Kupodivu není až tak upjatá, jak se tváří, byť má sama k sobě až nesmyslně vysoká očekávání. Svým způsobem touží po dokonalosti, jelikož si velmi dobře uvědomuje, jak křehká je její pozice a co všechno museli její rodiče udělat proto, aby měla veškerý komfort, kterého se jí dostává. Vzdávat se masky, kterou si pro okolní svět vytvořila je pro ní opravdu složité. Přesto se od ní nedočkáte nízkého sebevědomí, stejně jako je Gemma vnímavá ke svému okolí, tak zná i vlastní silné a slabé stránky. Přestože je v soukromí ukázkovou introvertkou. V momentě, kdy se s vámi začne opravdu bavit, zjistíte, že má opravdu velký přehled a ráda se sebevzdělává, navíc se vyžívá v diskuzích. Pravda, její smysl pro humor může být chvílemi lehce sarkastický, nicméně dává si pozor, aby někoho neurazila nebo nedostala do nekomfortní situace. Pokud jí k tomu nedáte velmi dobrý důvod. Diskuze jsou jedním z mála okamžiků, kdy jí nedělá problém být v centru dění. Její komentáře jsou stejnou měrou pohotové jako trefné.
Ve své podstatě je však nizozemská korunní princezna stále někým, kdo nemá potřebu být obklopený mnoha lidmi, vystačí si sama nebo s blízkými přáteli. Když má skutečně čas jen pro sebe, tak nezapře svůj nizozemský původ, jelikož je k nalezení buď v laboratořích – když potřebuje neaktivní relax – nebo u vody – když potřebuje aktivní formu odpočinku.

Minulost

Narození nizozemské korunní princezny bylo kuriózní. Rozhodně se nedalo tvrdit, že by byla očekávaný a už vůbec ne vítaný přírůstek. Ale to se budeme muset vrátit o pár let zpátky. Minulá Selekce znamenala mnoho změn, ovšem ne pouze pro illéjskou královskou rodinu. Rovněž v Nizozemí došlo ke změně následníka. Někdejší korunní princ Willem neustál tlak, který vyplýval z postavení a přenechal vládu svému mladšímu bratrovi Isaacovi. Mezi Holanďany to nezpůsobilo takové vlny nesouhlasu, jelikož se druhorozený princ těšil poměrně velké popularitě a první roky jeho vlády byly ve znamení rozkvětu hospodářství, průmyslu, moderních technologií a posílení mezinárodních vztahů. Jakkoli byl mladý král mužem pokroku, nebylo zrovna žádoucí, že se rozhodl vládnout sám a odmítal politicky výhodné manželství. Nebyli vy středověku nebo jednom nejmenovaném království, aby rozjel vlastní Selekci. Zcela přirozeně se předpokládalo, že král Isaac si jako nástupce zvolí svého synovce. Šlo o naprosto jasnou volbu, aspoň zdánlivě.
Když se králově rádkyni Lilibeth Ballard narodila dcera, nebylo pochyb, čí může to dítě asi tak může být. Co však nečekané bylo, že se k ní otec veřejně přiznal. Nebylo možné, aby si svou „blízkou přítelkyni“ vzal, ale Gemma měla už ode dne svého narození veškerá práva korunní princezny. Drobná modrooká holčička neměla ani tušení, že zatímco ona a její maminka trávily její první dny v Itálii, aby unikly humbuku, který začal v Nizozemí, tak krále čeká několik opravdu náročných jednání.
Itálie byla vůbec první místo, které zvědavá princezna poznala. První domov. Isaac měl stále živě v paměti, jak ho útok rebelů v jeho domovině téměř stál život a na několik let z něho udělal mrzáka. Přirozeně se bál, aby se Gemmě nestalo něco podobného. Její matka měla s italskou královskou rodinou obzvlášť dobré vztahy. První roky Genmina života byly ve znamení komfortu, jak se na princeznu sluší a patří. Italská korunní princezna měla malou Holanďanku docela často za zadkem a o italském diplomatovi ani nemluvě. Inu jakmile byla Gemma dost stará, aby aspoň trochu chápala, co se kolem ní děje, tak jí byla daná velmi cenná životní lekce – rozlišujeme čas s rodinou a chvíle kdy jsi princezna.
Když se poprvé vrátila na delší dobu do Holandska, pamatuje si, že to oplakala. Itálii si zamilovala a i z maminky cítila, že by byla radši zpátky na té dlouhé dovolené, kterou přerušovaly jen mezinárodní konference. Tak mluvila o jejich čase v italských Alpách, toulkách kolem jezer a hledání pozůstatků městských státečků. Ale o tom se nemluví.
Ve svých šesti letech byla skutečně seznámená s termínem „bastard“, kterého si měla ještě pořádně užít. Z italského královského dvora byla zvyklá na to, že se k sobě příbuzní chovají hezky. Když se skutečně seznámila se svými holandskými příbuznými, tak přirozeně očekávala stejné přijetí. Dvojčata se k ní chovala přátelsky a její starší bratranec taktéž. Dokonce si jako první všiml, že je opravdu hodně unavená a nabídl jí, že ji odvede do jejích komnat, jelikož ples, který se pořádal na počest korunní princezny měl trvat ještě hodně dlouho. Gemma Andricovi děkovala a spokojeně štěbetala, jak se Holandsko od Itálie liší, ale pokud se tam někdy podívá, tak mu ukáže všechny fajn místa. Že je něco opravdu špatně pochopila velmi rychle. Bratranec jí provázel tajnými chodbami a když se Gemma snažila vymluvit, že radši požádá nějakého sluhu nebo komornou, tak jí Andric bolestivě chytl za ruku: „Musíš znát svůj zámek, štěňátko. Opovaž se jen ceknout je mi jedno komu všemu ta tvoje povedená máma roztáhla nohy.“ Ruka jí nepříjemně bolela a kdykoli kolem nich někdo prošel, Gemma poslušně mlčela. Andric jí zavedl až do katakomb, „v těch zdech jsou smradi jako ty, štěňátko. Jednou tam taky skončíš. Nebo už teď?“ Gemma nevěděla, jestli to myslí vážně, ale pořádně se mu zakousla do ruky a pak se dala na útěk. Zdrhala jako když ji na nože berou jen aby ji její bratranec nechytl a opravdu ji nenechal zazdít. Ten večer měla štěstí. Narazila do jednoho vojáka a uprosila ho, aby ji zavedl za maminkou. Gemma o příhodě z katakomb nemluvila. Aspoň ne hned. I ve svých šesti letech věděla, že pokud bude žalovat, tak si na ní ten nafoukaný hulvát bude dovolovat ještě víc. Od toho večera však začala mezi mladou princeznou a jejím bratrancem „studená válka“.
Gemma začala pomalu poznávat svou zemi její historii, tradice a také politiku. Mladá princezna se začala velmi rychle angažovat v mezinárodní politice a stejně tak té domácí. Byla dcerou své matky a navázat nová přátelství s dalšími královskými rodinami pro ni nebylo nikterak náročné. Přestože si na život v Nizozemí začala pozvolna zvykat stejně jako její matka i ona tíhla k Itálii. Nebylo moc velkým překvapením, když zde studovala nejdřív aspoň dálkově lyceum se zaměřením na přírodní vědy pak se přihlásila na univerzitu v Římě se zaměřením na digitální a přístrojovou optiku. Její rozhodnutí kvitoval jednak její otec, který schvaloval, že jde Gemma v jeho stopách, navíc se její přítomností v Itálii ještě upevnili vztahy s královským rodem Napolitano. Gemma ve své volbě rozhodně nehledala nějaký ďábelský politický záměr, ale co už...
S blížící se Selekcí, na níž byla pozvaná a nizozemská královská rodina se od mladé princezny přirozeně očekává, že kromě nových kontaktů se pokusí nalézt i svého pohádkového prince. Gemma není žádná hloupá naivka a každý, kdo se snad pokusí získat spojenectví skrze sňatek zrovna s ní, se musí připravit na to, že si ho mladá princezna pořádně proklepne a nebude jediná. Ani zdaleka ne.

bottom of page